Szybka Kolej Miejska w Warszawie - Informacje dla osób o ograniczonej zdolności ruchowej

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.



Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Strefa pasażera > Informacje dla osób o ograniczonej zdolności ruchowej

« powrót

Informacje dla osób o ograniczonej zdolności ruchowej

W myśl postanowień art. 20, 21, 23, i 24 Rozporządzenia (WE) Nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r. dotyczącego przewozu osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej, od 15 grudnia 2010 r. pod numerem telefonu 22 699 71 95, nasi pracownicy w godzinach 8 - 15 oczekują na zgłoszenia dotyczące zorganizowania pomocy w korzystaniu z naszych usług osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Zgłoszenia należy dokonać z wyprzedzeniem co najmniej 24 godzin.

Zamieszczona poniżej tabela zawiera wykaz przystanków linii S1, S2, S3, S9 przystosowanych do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.



NAZWA
PRZYSTANKU

URZĄDZENIA LUB UDOGODNIENIA DLA OSÓB O OGRANICZONEJ SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ

Pruszków

Zjazd windą do przejścia podziemnego z obu stron torów (z poziomu ul. Waryńskiego i ul. Sienkiewicza oraz wyjazd z przejścia podziemnego na peron również windą.

Piastów

Wjazd na peron 1 (kierunek Otwock) po pochylni od ul. Dworcowej.
Wjazd na peron 2 (kierunek Pruszków) nieprzystosowany do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Warszawa Ursus Niedźwiadek

Zjazd windą do przejścia podziemnego z obu stron torów (z poziomu ul. Orląt Lwowskich i ul. Krawczyka) oraz wyjazd z przejścia podziemnego na peron windą.

Warszawa Ursus

Wjazd na peron 1 (kierunek Otwock) po pochylni wyłącznie z poziomu ul. Wiosny Ludów (od strony wschodniej).
Wjazd na peron 2 (kierunek Pruszków) po pochylni ze wschodniego przejścia podziemnego (wjazd do przejścia możliwy wyłącznie po pochylni z poziomu północnej strony ul. Traktorzystów).

Warszawa Włochy

Wjazd na peron 1 (kierunek Otwock)  po pochylni z poziomu ul. Chrobrego (brak poręczy)
Wjazd na peron 2 (kierunek Pruszków) nieprzystosowany do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Warszawa Zachodnia

Z poziomu parkingu przy Al. Jerozolimskich zjazd do nowej hali dworcowej windami, z hali wjazd do przejścia podziemnego (pokonanie różnicy poziomów po pochylni).
Zjazd z poziomu parkingu od ul. Tunelowej do przejścia podziemnego odbywa się za pomocą platformy przyporęczowej.
Skorzystanie z platformy przyporęczowej jest możliwe po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu do obsługi, pod numerem telefonu:
+48 797 997 949 lub +48 506 405 299.

Wjazd na perony 2 – 7 z poziomu przejścia podziemnego odbywa się za pomocą platform przyporęczowych. Brak wjazdu na peron Warszawskiej Kolei Dojazdowej (brak udogodnień).

Peron nr 8 – wjazd po pochylni z poziomu torów, od strony ul. Tunelowej.

Warszawa Centralna

Przystanek autobusowy ZTM „Dw. Centralny 02” (usytuowany przy Al. Jerozolimskich po stronie Dworca Centralnego) – na poziom galerii dworcowej zjazd możliwy za pomocą platformy przyporęczowej.
Skorzystanie z platformy przyporęczowej jest możliwe po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu do obsługi, pod numer:
+48 606 113 561.

Przystanek autobusowy ZTM „Dw. Centralny 01” (usytuowany przy Al. Jerozolimskich po stronie hotelu Marriott) - brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Przystanek autobusowy ZTM „Dw. Centralny 16” (usytuowany przy ul. Emilii Plater po stronie Pałacu Kultury i Nauki) – na poziom galerii dworcowej zjazd możliwy za pomocą platformy przyporęczowej.
Skorzystanie z platformy przyporęczowej jest możliwe po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu do obsługi, pod numer:
+48 606 113 561.

Z przystanków autobusowych ZTM usytuowanych od strony galerii handlowej „Złote Tarasy” wjazd z poziomu ulicy na główną halę Dworca Centralnego.

Z poziomu hali głównej lub galerii dworca zjazd na perony nr 1 - 4 za pomocą wind.

Z poziomu galerii zjazd na perony możliwy jest również schodami ruchomymi oraz po ruchomej pochylni.

Wszystkie przystanki tramwajowe usytuowane w obrębie Dworca Centralnego nie są przystosowane do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wjazd na peron Warszawskiej Kolei Dojazdowej możliwy jest po pochylni z galerii Dworca Centralnego.

Warszawa Ochota

(przystanek średnicowy wspólny dla linii S1 i S2)

Wjazd na peron 1 (kierunek Sulejówek Miłosna, Otwock oraz Pruszków i Warszawa Lotnisko Chopina) możliwy jest za pomocą platformy przyporęczowej, zlokalizowanej przy hali dworcowej od strony Al. Jerozolimskich.

Warszawa
Śródmieście

(przystanek średnicowy wspólny dla linii S1 i S2)

Peron nr 3 (kierunek Pruszków, Warszawa Lotnisko Chopina) oraz peron nr 1 (kierunek Otwock, Sulejówek Miłosna) - nieprzystosowane do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wjazd na peron nr 2 możliwy za pomocą windy z poziomu Al. Jerozolimskich (przy wschodniej wieżycy Dworca Warszawa Śródmieście).

Warszawa
Powiśle

(przystanek średnicowy wspólny dla linii S1 i S2)

Wjazd na peron 1 (kierunek Sulejówek Miłosna i Otwock) możliwy jest za pomocą platformy przyporęczowej,zlokalizowanej przy hali dworcowej od strony zachodniego zejścia.

Wjazd na peron 2 (kierunek Pruszków, Warszawa Lotnisko Chopina) możliwy jest za pomocą platformy przyporęczowej, zlokalizowanej przy hali dworcowej od strony zachodniego zejścia.

Warszawa
Stadion

(przystanek średnicowy wspólny dla linii S1 i S2)

Peron 1 (kierunek Sulejówek Miłosna i Otwock) wjazd windą lub schodami ruchomymi z przejścia podziemnego od strony ul. Targowej

Peron 2 (kierunek Pruszków, W-wa Lotnisko Chopina) wjazd windą lub schodami ruchomymi z przejścia podziemnego od strony ul. Targowej.
Wjazd do przejścia podziemnego możliwy zarówno od strony budynku dworcowego jak i od ul. Sokolej (w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Stadion Narodowy).

Warszawa Wschodnia

Perony nr 1 – 7 nieprzystosowane do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Warszawa Olszynka Grochowska

Peron nieprzystosowany do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Warszawa
Gocławek

Przejście między peronami dostępne jest wyłącznie od strony Otwocka.

Peron nr1 (kierunek Otwock) - od strony Warszawy Wschodniej wjazd po pochylni z poziomu ul. Tytoniowej i Kresowej, a od strony Otwocka wjazd po pochylni z poziomu ul. Torowej i Korkowej.

Peron nr 2 (kierunek Warszawa Wsch.) od strony Warszawy Wschodniej wjazd po pochylni z poziomu ul. Torowej, od strony Otwocka wjazd po pochylni z poziomu ul. Torowej i Korkowej.

Warszawa Wawer

Peron nieprzystosowany do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Warszawa Anin

Od strony Otwocka brak wejścia na peron.

Od strony Warszawy Wschodniej – wjazd na peron po pochylni, dostęp do pochylni przez tory z poziomu ul. Wydawniczej lub Patriotów.

Warszawa Międzylesie

Wjazd na peron po pochylni wyłącznie od strony Otwocka. Dostęp do pochylni przez tory od strony ul. Patriotów.

Warszawa Radość

Pochylnie na obu końcach peronu, dojście do pochylni przez tory od ul. Patriotów.

Warszawa Miedzeszyn Pochylnie na obu końcach peronu, dojście do pochylni przez tory od ul. Patriotów
Warszawa Falenica Od strony Otwocka – pochylnie na peron 1 i 2. Dostęp na peron 1 od strony ul. Patriotów (wyłącznie od wschodniejstrony ulicy), na peron 2 od strony ul. Patriotów (wyłącznie od zachodniej strony ulicy).
Michalin Pochylnia o strony Warszawy, dojście do pochylni przez tory od strony ul. Gen. Sikorskiego oraz ul. Marszałka Piłsudskiego 
Józefów Pochylnia o strony Warszawy, dojście do pochylni przez tory od strony ul. Gen. Sikorskiego oraz ul. Marszałka Piłsudskiego
Świder Pochylnia od strony Warszawy, dojście do pochylni przez tory od ul. Jasnej oraz do ul. Jana Pawła II
Otwock Wjazd na perony 1 (kierunek Pilawa), 2 (kierunek Pruszków) i 3 (kierunek Warszawa) po pochylniach od strony budynku dworcowego.

Warszawa

Rembertów
Wjazd na peron po pochylni prowadzącej z przejścia podziemnego, do którego wjazd możliwy pomiędzy ul. Marsa i Al. A. Chruściela – z obu stron pochylnie dla niepełnosprawnych).
Warszawa Wesoła

Wjazd na peron 1 (kierunek Sulejówek Miłosna) od strony ul. Głowackiego odbywa się po pochylni bezpośrednio z poziomu ulicy. Z ul. Okuniewskiej – konieczne jest przedostanie się na drugą stronę torów, przejazdem drogowym w poziomie szyn, następnie wjazd na peron po pochylni od ul. 1. Pułku Praskiego (prostopadła do ul. Głowackiego).

Wjazd na peron 2 (kierunek Warszawa Zachodnia) po pochylni od ul. 1 Pułku Praskiego (prostopadła do ul. Okuniewskiej), od ul. Głowackiego konieczne jest przedostanie się na drugą stronę torów przejazdem drogowym w poziomie szyn, następnie wjazd na peron po pochylni od ul. 1. Pułku Praskiego.

Warszawa

Wola Grzybowska

Wjazd na peron 1 (kierunek Sulejówek Miłosna) po pochylni bezpośrednio z ulicy Głowackiego, od ul. Okuniewskiej konieczne jest przedostanie się na drugą stronę torów przejazdem drogowym w poziomie szyn, następnie wjazd na peron po pochylni z ul. Głowackiego.

Wjazd na peron 2 (kierunek Warszawa Zachodnia) po pochylni bezpośrednio z poziomu ul. Okuniewskiej, od strony ul. Głowackiego konieczne przedostanie się na drugą stronę torów przejazdem drogowym w poziomie szyn, następnie wjazd na peron po pochylni z poziomu ul. Okuniewskiej.

Sulejówek

Wjazd na peron 1 (kierunek Sulejówek Miłosna) po pochylni z poziomu ul. Dworcowej, natomiast z ulicy Kombatantów, konieczne jest przedostanie się przez przejście podziemne (dostosowane do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej – pochylnie) na drugą stronę, następnie wjazd z poziomu ul. Dworcowej po pochylni na peron.

Wjazd na peron 2 (kierunek Warszawa Zachodnia) po pochylni z poziomu ul. Kombatantów, natomiast z ul. Dworcowej konieczne jest przedostanie się przez przejście podziemne (dostosowane do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej – pochylnie), następnie wjazd po pochylni na peron z poziomu ul. Kombatantów.

Sulejówek
Miłosna

Od strony ul. Kutrzeby wjazd możliwy wyłącznie na peron 1 – po podjeździe; aby dostać się na peron 2, należy następnie zjechać z peronu 1 po pochylni do przejścia podziemnego i dopiero stamtąd możliwy wyjazd na peron 2 po kolejnej pochylni.

Od strony ul. Buczka zjazd po pochylni do przejścia podziemnego, stamtąd możliwy wyjazd na oba perony, również po pochylniach.

Wieliszew Wjazd po pochylni od strony ul. Długiej. Konieczne przedostanie się na drugą stronę torów w poziomie szyn.
Michałów Reginów Wjazd po pochylni z poziomu przejazdu kolejowego, ul. Nowodworska. Konieczne przedostanie się na drugą stronę torów w poziomie szyn.
Legionowo Piaski  Wjazd po pochylni od strony stacji Legionowo. Konieczne przedostanie się na drugą stronę torów w poziomie szyn.
Legionowo

Zjazd do przejścia podziemnego od strony ulicy Piłsudskiegowindą, a od strony ul. Szwajcarskiej i Zegrzyńskiej zjazd windą oraz po pochylni.

Z poziomu przejścia podziemnego wjazd na perony za pomocą wind.

Warszawa
Choszczówka

Wjazd na peron 2 (kierunek Warszawa Praga) oraz do windy po pochylni z poziomu ul. Zawiślańskiej.

Wjazd na peron 1 (kierunek Legionowo) oraz do windy po pochylni z poziomu ul. Piwoniowej. Aby przedostać się z peronu na peron, należy windą z poziomu peronu zjechać do przejścia podziemnego, i na sąsiedni peron wyjechać również windą.

Warszawa

Płudy

Wjazd na peron 2 (kierunek Warszawa Praga) po pochylni z poziomu ul. Szynowej.

Wjazd na peron 1 (kierunek Legionowo) po pochylni z poziomu ul. Czołowej.
Aby przedostać się z peronu na peron, należy windą z poziomu ulicy wjechać na wiadukt (ul. Podkładowa) nad torami i na sąsiednią ulicę zjechać również windą. Następnie po pochylni z poziomu ulicy wjechać na peron.
Na wiadukcie znajduje się przystanek autobusowy „PKP Płudy”,z którego można windami zjechać do poziomu ulic Szynowej i Czołowej.

Warszawa Żerań Wjazd na peron platformą przyporęczową z poziomu ul. Płochocińskiej.
Warszawa Toruńska Zjazd na peron windą z wiaduktu nad torami (ul. Toruńska), na którym znajdują się przystanki autobusowe.

Warszawa
Praga

Z poziomu ul. Pożarowej zjazd do przejścia podziemnego za pomocą platformy przyporęczowej.

Z poziomu przejścia podziemnego wjazd na peron windą.

Warszawa
ZOO

Przystanek nieprzystosowany do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Warszawa

Gdańska

Z poziomu peronu stacji metra Dworzec Gdański wjazd windą i schodami ruchomymi do poziomu przejścia podziemnego łączącego stację metra ze stacją PKP Warszawa Gdańska.

Dojazd do peronów stacji Warszawa Gdańska w poziomie przejścia podziemnego po pochylni.

Z poziomu hali Dworca Warszawa Gdańska oraz z przystanków tramwajowych i ulicy Słomińskiego zjazd do przejścia podziemnego za pomocą wind.

Z poziomu ulicy Rydygiera zjazd windą do przejścia podziemnego prowadzącego do wyjścia na perony nr 2 i 3.

Wjazd na peron 2 i 3 windą z poziomu przejścia podziemnego.

Warszawa Koło Przystanek nieprzystosowany do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
Warszawa Kasprzaka Przystanek nieprzystosowany do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
Warszawa Aleje Jerozolimskie Wjazd na perony PKP nr 1 i 2 oraz peron Warszawskiej Kolei Dojazdowej windami z poziomu wiaduktu w ciągu Al. Jerozolimskich, na którym zlokalizowane są przystanki autobusowe.
Warszawa Rakowiec

Wjazd na perony nr 1 i 2 windami z poziomu wiaduktu w ciągu Alei Krakowskiej, na którym zlokalizowane są przystanki autobusowe.

Z peronu przystanku tramwajowego „PKP Rakowiec” (kierunek Centrum) – przejazd w poziomie szyn na drugi peron przystanku (kierunek Okęcie), następnie zjazd z peronu tramwajowego windami do przejść pod wiaduktem prowadzących na dane perony. Z przejścia pod wiaduktem zjazd na dany peron po pochylni.

Z peronu przystanku tramwajowego „PKP Rakowiec” (kierunek Okęcie) zjazd windami do przejść pod wiaduktem prowadzących na dany peron. Z przejścia pod wiaduktem zjazd na dany peron po pochylni.

Warszawa Żwirki
i Wigury
Wjazd na perony nr 1 i 2 windami z poziomu ul. Żwirki i Wigury
Warszawa Służewiec Wjazd na peron windą z przystanku autobusowego „PKP Służewiec”.
Warszawa Lotnisko Chopina

Z poziomu ulicy (od strony Terminala Autobusowego) zjazd windami lub schodami ruchomymi do korytarza wiodącego na peron. Następnie zjazd po pochylni na peron.

Z poziomu hali przylotów (Terminal 1) zjazd windami lub schodami ruchomymi do łącznika łączącego Terminal 1 z korytarzem wiodącym na peron. Następnie zjazd po pochylni na peron.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »